Ta strona używa plików Cookies. Korzystając z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacj dostępna jest w naszej Polityce Prywatności

Zamknij

W dniu 31.01.2022r. nastąpi przerwa w dostawie wody w związku z włączeniem nowo wybudowanej sieci od 11.00 do 16.00 ul. SŁONECZNEJ 32, 34, 43b, c, d, e, f, g, h, i, j, k, l, m, n, o, p, r; 45 BA, 45 BB, 45 BC, 45 BD, 45 BE, 45BF, 45 BG, 45 CA, 45 CB, 45 CC, 45 CD, 45 CE, 45 CF, 45 CG, DOM DZIECKA NR 46, 48, 50, 52.Prosimy o zabezpieczenie odpowiedniej ilości wody.Za powstałe utrudnienia uprzejmie przepraszamy. W dniu 31.01.2022r. nastąpi przerwa w dostawie wody w związku z włączeniem nowo wybudowanej sieci od 11.00 do 16.00 ul. SŁONECZNEJ 32, 34, 43b, c, d, e, f, g, h, i, j, k, l, m, n, o, p, r; 45 BA, 45 BB, 45 BC, 45 BD, 45 BE, 45BF, 45 BG, 45 CA, 45 CB, 45 CC, 45 CD, 45 CE, 45 CF, 45 CG, DOM DZIECKA NR 46, 48, 50, 52.Prosimy o zabezpieczenie odpowiedniej ilości wody.Za powstałe utrudnienia uprzejmie przepraszamy.


AKTUALNOŚCI

STRONA GŁÓWNAAKTUALNOŚCIZabezpiecz swoją instalację i wodomierz przed mrozem

Zabezpiecz swoją instalację i wodomierz przed mrozem

2020-11-09

Zabezpiecz instalacje i wodomierz przed mrozem

W związku ze zbliżającym się okresem zimowym pragniemy przypomnieć wszystkim naszym odbiorcom o obowiązku zabezpieczenia węzłów wodomierzowych i instalacji wodociągowych przed zamarznięciem.
Brak właściwego zabezpieczenia może skutkować zamarznięciem wody na przyłączu i doprowadzić do tzw. „rozsadzenia” wodomierza , a w konsekwencji do powstania awarii i przerwy w dostawie wody.
Przed okresem zimowym należy zwrócić szczególną uwagę na wodomierze umieszczone w płytkich studzienkach, piwnicach oraz przy cienkich ścianach zewnętrznych.
Do podstawowych czynności w zakresie ochrony przed ujemnymi skutkami działania niskich temperatur należy zabezpieczenie pomieszczeń wodomierzowych głównie poprzez naprawę ubytków w ścianach, wstawienie brakujących szyb, uszczelnienie drzwi i okien.
W przypadku wodomierzy umieszczonych w studzienkach należy pamiętać o tym aby usunąć wodę ze studzienek, ocieplić wodomierz i przykrywy włazowe materiałami izolacyjnymi takimi jak wełna mineralna, styropian.
Należy jednak pamiętać o pozostawieniu możliwości zdjęcia ocieplenia w celu dokonania odczytu wodomierza. Przewody wodociągowe można zabezpieczyć tzw. osłonkami izolacyjnymi z pianki poliuretanowej. Instalację, która doprowadza wodę na działkę, do ogrodu, lub znajduje się w budynku niezamieszkałym i woda nie jest w okresie zimowym używana, należy opróżnić a następnie zamknąć jej zawory.
Jeżeli niestety dojdzie do zamarznięcia wody na wodomierzu ( tzn. dojdzie do jego uszkodzeniem i wycieku wody ) należy bezzwłocznie dokonać zgłoszenia do naszej Spółki pod całodobowym numerem telefonu 885-802-161 lub za pomocą formularza awarii dostępnego na naszej stronie https://www.zwkiuk.swiebodzin.pl/zgloszenie-awarii.
Po otrzymaniu zgłoszenia Spółka nasza dokona wymiany wodomierza.
Jednak będzie to usługa odpłatna ,gdyż zgodnie z art. 5.2 ustawy z dnia 7 czerwca 2001 r. „O zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków”: „odbiorca usług odpowiada za zapewnienie niezawodnego działania posiadanych instalacji i przyłączy wodociągowych lub instalacji i przyłączy kanalizacyjnych z urządzeniem pomiarowym włącznie”.PODAJ STAN

WODOMIERZA

W szybki i prosty sposób możesz
przesłać dane swojego wodomierza

PODAJ STAN

ZGŁOŚ AWARIE

WODOMIERZA / KANALIZACJI

W szybki i prosty sposób możesz
przesłać dane swojego wodomierza

ZGŁOŚ AWARIE

NASZE GALERIE


O NAS

Witamy na stronie Zakładu Wodociągów Kanalizacji i Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Świebodzinie.
Informujemy, że wszystkie ważne informacje dotyczące przedsiębiorstwa, aktualnej taryfy na wodę
i ścieki, regulaminu dostawy wody i odbioru ścieków, załatwiania spraw, ochrony danych osobowych, aktualnych wyników badań wody znajdziecie Państwo na naszej stronie oraz w Biuletynie Informacji Publicznej.

CZYTAJ WIĘCEJ