Ta strona używa plików Cookies. Korzystając z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacj dostępna jest w naszej Polityce Prywatności

Zamknij

W dniu 31.01.2022r. nastąpi przerwa w dostawie wody w związku z włączeniem nowo wybudowanej sieci od 11.00 do 16.00 ul. SŁONECZNEJ 32, 34, 43b, c, d, e, f, g, h, i, j, k, l, m, n, o, p, r; 45 BA, 45 BB, 45 BC, 45 BD, 45 BE, 45BF, 45 BG, 45 CA, 45 CB, 45 CC, 45 CD, 45 CE, 45 CF, 45 CG, DOM DZIECKA NR 46, 48, 50, 52.Prosimy o zabezpieczenie odpowiedniej ilości wody.Za powstałe utrudnienia uprzejmie przepraszamy. W dniu 31.01.2022r. nastąpi przerwa w dostawie wody w związku z włączeniem nowo wybudowanej sieci od 11.00 do 16.00 ul. SŁONECZNEJ 32, 34, 43b, c, d, e, f, g, h, i, j, k, l, m, n, o, p, r; 45 BA, 45 BB, 45 BC, 45 BD, 45 BE, 45BF, 45 BG, 45 CA, 45 CB, 45 CC, 45 CD, 45 CE, 45 CF, 45 CG, DOM DZIECKA NR 46, 48, 50, 52.Prosimy o zabezpieczenie odpowiedniej ilości wody.Za powstałe utrudnienia uprzejmie przepraszamy.


AKTUALNOŚCI

STRONA GŁÓWNAAKTUALNOŚCIŚwiatowy Dzień Toalet - czy to jakiś żart?

Światowy Dzień Toalet - czy to jakiś żart?

2020-11-20

Co tu świętować?.
No dobrze, już widzimy, jak spora część z was prycha w tym momencie śmiechem - no bo przecież to tylko zwykła toaleta, prawda?. Mamy ją na co dzień, więc zupełnie przestaliśmy doceniać.
Jeśli spojrzymy na sprawę globalnie, widać wyraźnie, że możliwość korzystania z czystej toalety i odprowadzania ścieków poza nasze pole widzenia ( i czucia ) to luksus.
A momentalnie zdamy sobie sprawę z tego, że toaleta to rzecz wyjątkowo pożyteczna.
Tam, gdzie brakuje toalet - a dostępu do nich nadal nie ma 2,6 miliarda ludzi na świecie - odchody i ścieki trafiają prosto do jezior, rzek i wód przybrzeżnych. Często są to te same miejsca, z których czerpie się wodę do picia, co sprzyja niestety szerzeniu się rozmaitych chorób, głównie tych związanych z przewodem pokarmowym, ale także bardzo groźnych chorób zakaźnych.
Dlatego zachęcamy do dbania o czystość i higienę toalet, nie tylko w prywatnych domach, ale także toalet i szaletów w miejscach publicznych.
Zasada jest prosta – toaleta to nie kosz na śmieci i nie wrzucamy do niej nic poza papierem toaletowym.
A więc do kanalizacji NIE WOLNO wrzucać: środków higienicznych i opatrunkowych (np. ręczników papierowych, wacików, patyczków do uszu, bandaży, pieluszek, podpasek, nawilżanych chusteczek), resztek jedzenia, farb, odpadów po remoncie lub budowie, tłuszczów (np. olejów, smarów), różnych śmieci (np. piasku, opakowań, ziemi z kwiatów, ścierek).
Konsekwencje nieprzestrzegania tych zasad mogą mieć negatywne skutki nie tylko dla poszczególnych mieszkań i budynków, ale dla całego ekosystemu. W rurach kanalizacyjnych tworzą się zatory, które w konsekwencji mogą przyczynić się do zalania pomieszczeń. W przepompowniach ścieków zużywają i niszczą się pompy odpowiedzialne za odpompowywanie śmieci ze ścieków.
Nie chcemy, aby z powodu zatorów ścieki ze studzienek kanalizacyjnych i przepompowni mogły przeniknąć do gleby.
My doświadczamy tego najlepiej, bo w zeszłym roku usunęliśmy aż 730 udrożnień sieci i przyłączy kanalizacyjnych.

 
 
 
 
 
 
 


PODAJ STAN

WODOMIERZA

W szybki i prosty sposób możesz
przesłać dane swojego wodomierza

PODAJ STAN

ZGŁOŚ AWARIE

WODOMIERZA / KANALIZACJI

W szybki i prosty sposób możesz
przesłać dane swojego wodomierza

ZGŁOŚ AWARIE

NASZE GALERIE


O NAS

Witamy na stronie Zakładu Wodociągów Kanalizacji i Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Świebodzinie.
Informujemy, że wszystkie ważne informacje dotyczące przedsiębiorstwa, aktualnej taryfy na wodę
i ścieki, regulaminu dostawy wody i odbioru ścieków, załatwiania spraw, ochrony danych osobowych, aktualnych wyników badań wody znajdziecie Państwo na naszej stronie oraz w Biuletynie Informacji Publicznej.

CZYTAJ WIĘCEJ