Informujemy, że w próbce wody pobranej przez PSSE w punkcie poboru stwierdzono obecność bakterii.
Dobra wiadomości jest taka, że w próbce tej nie stwierdzono obecności bakterii chorobotwórczych Escherichia coli ( e.coli ).
Jednocześnie informujemy, że w wynikach badań pobranych w tym samym dniu i w tym samym miejscu poboru przez inne akredytowane ( równoważne ) laboratorium zewnętrzne NIE STWIERDZONO OBECNOŚCI JAKICHKOLWIEK BAKTERII.
Wyniki analiz załączamy poniżej.
W związku z powyższym zgodnie z komunikatem PPIS w Świebodzinie, do czasu odwołania, zaleca się wodę do celów konsumpcyjnych, tj. do picia, przygotowania posiłków i potraw, do mycia i płukania warzyw i owoców, do produkcji żywności, mycia naczyń i powierzchni mających kontakt z żywnością,
a także do kąpieli noworodków – używać wyłącznie po przegotowaniu.
Woda bez przegotowania może być wykorzystywana do innych celów socjalno - bytowych, higienicznych i domowych, a także do urządzeń sanitarnych ( WC ).
Informujemy, że zleciliśmy w dniu 08.09.2022 r. pobranie dodatkowych próbek wody do analizy mikrobiologicznej przez akredytowane laboratorium, celem potwierdzenia lub wykluczenia obecności bakterii w wodzie.
Wyniki tych badań będą znane w dniu 12.09.2022 ( poniedziałek ).
O wynikach niezwłocznie Państwa poinformujemy.
O wszelkich zmianach będziemy Państwa na bieżąco informować.