Ta strona używa plików Cookies. Korzystając z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacj dostępna jest w naszej Polityce Prywatności

Zamknij


AKTUALNOŚCI

STRONA GŁÓWNAAKTUALNOŚCINowy samochód asenizacyjny oficjalnie odebrany

Nowy samochód asenizacyjny oficjalnie odebrany

2024-01-12

Dziś 12 stycznia b.r. miał miejsce w Publicznym Przedszkolu nr 3 w Świebodzinie oficjalny odbiór nowego samochodu asenizacyjnego. A dlaczego właśnie w przedszkolu? Ponieważ uczęszcza tam wnuk naszego kolegi z pracy - Gracjan. To właśnie ten mały 5-letni artysta zaprojektował rysunek, który zdobi nasz nowy samochód asenizacyjny. Gracjanowi zależało, aby jego dziadek jeździł wyjątkowym i nietuzinkowym samochodem. Nasz stary samochód miał 21 lat i wymagał od nas wielu napraw. Ostatnimi czasy więcej spędzał na warsztacie niż na naszych gminnych drogach. Wadą tego samochodu była pompa o słabej wydajności, która była chłodzona powietrzem. Dlatego podjęliśmy decyzję o zakupie nowego samochodu, którego koszt opiewał na ponad 700.000 zł netto. Nasz nowy nabytek będzie bardziej funkcjonalny, ponieważ posiada:

1 silnik o mocy 285 KM,

2. zbiornik o pojemności 10m3,

3. zbiornik wykonany jest z blachy węglowej, ocynkowany zanurzeniowo ogniowo zew/wew,

4. pompę ssącą tłoczną o mocy 600m3/h chłodzoną cieczą,

5. pompę napędzaną hydraulicznie,

6. wąż na bębnie umieszczony na tylnej części samochodu.
Mamy nadzieję, że będzie służył co najmniej tyle, ile jego poprzednik. Korzystając z okazji spotkania się z dziećmi przeprowadziliśmy w grupie Gracjana akcję edukacyjną. Dzieci dowiedziały się o tajnikach naszej pracy, o racjonalnym gospodarowaniu i oszczędzaniu wody, o oczyszczaniu ścieków i dbaniu o sieci kanalizacyjne, oraz o segregowaniu odpadów. Szczególnym zainteresowaniem było przeprowadzenie eksperymentów. Na koniec spotkania dzieci mogły posmakować naszej „świebodzińskiej kranówki” z owocami. Dziękujemy za spotkanie i miłe przyjęcie.

 PODAJ STAN

WODOMIERZA

W szybki i prosty sposób możesz
przesłać dane swojego wodomierza

PODAJ STAN

ZGŁOŚ AWARIE

WODOMIERZA / KANALIZACJI

W szybki i prosty sposób możesz
przesłać dane swojego wodomierza

ZGŁOŚ AWARIE

NASZE GALERIE


O NAS

Witamy na stronie Zakładu Wodociągów Kanalizacji i Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Świebodzinie.
Informujemy, że wszystkie ważne informacje dotyczące przedsiębiorstwa, aktualnej taryfy na wodę
i ścieki, regulaminu dostawy wody i odbioru ścieków, załatwiania spraw, ochrony danych osobowych, aktualnych wyników badań wody znajdziecie Państwo na naszej stronie oraz w Biuletynie Informacji Publicznej.

CZYTAJ WIĘCEJ