Ta strona używa plików Cookies. Korzystając z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacj dostępna jest w naszej Polityce Prywatności

Zamknij


Sieć kanalizacyjna

STRONA GŁÓWNAKANALIZACJASieć kanalizacyjna

Na terenie gminy Świebodzin gospodarujemy siecią kanalizacji sanitarnej o długości około 145 km. Poprzez 3400 przyłaczy kanalizacji sanitarnej odbieramy ścieki od blisko 29.000 mieszkańców najszej gminy, co przekłada się na stopień skanalizowania Gminy wynoszący 92%. Dzieki rozbudowie systemu kanalizacyjnego w latach 2007-2010 pn. Budowa systemu wodno-kanalizacyjnego w gminie Świebodzin - etap I i II skanalizowaliśmy większość miejscowości wiejskich.

System kanalizacji sanitarnej na terenie gminy Świebodzin składa się z układu rurociagów kanalizacji grawitacyjnej z przepompowniami ścieków w każdej zlewni wraz z rurociagami tłocznymi trnazytowymi, odprowadzającymi ścieki z poszczególnych miejscowości do Centralnej Oczyszczalni ścieków w Świebodzinie zlokalizowanej przy ul. Młyńskiej. Ścieki sanitarne oczyszczane są metodą mechaniczno-biologiczną, średniodobowa przepustowość naszej oczyszczalni wynosi około 6400 m3/d. Bezpośrednim odbiornikiem ścieków oczyszczonych jest Struga Świebodzińska.

Eksploatyjemy 38 przepompowni ścieków zlokalizowanych na terenie 24 miejscowości. Lokalizację i rozmieszczenie przepompowni w poszczególnych miejscowościach zestawiono w tabeli.

 

 

lp

 

Miejscowość 

 

Liczba przepompowni ścieków

 

1

Borów

1

2

Chociule

1

3

Glińsk

1

4

Gościkowo

1

5

Grodziszcze

1

6

Jeziory

1

7

Jeziory wysypisko

1

8

Kępsko

2

9

Kupienino

3

10

Lubinicko

1

11

Lubogóra

2

12

Ługów

2

13

Nowy Dworek

2

14

Osogóra

1

15

Podlesie

1

16

Raków

3

17

Rosin

2

18

Rozłogi

2

19

Rudgerzowice

1

20

Rusinów

1

21

Świebodzin

2

22

Wilkowo

4

23

Witosław

1

24

Wityń

1

    

Razem

38

 

 

 PODAJ STAN

WODOMIERZA

W szybki i prosty sposób możesz
przesłać dane swojego wodomierza

PODAJ STAN

ZGŁOŚ AWARIE

WODOMIERZA / KANALIZACJI

W szybki i prosty sposób możesz
przesłać dane swojego wodomierza

ZGŁOŚ AWARIE

NASZE GALERIE


O NAS

Witamy na stronie Zakładu Wodociągów Kanalizacji i Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Świebodzinie.
Informujemy, że wszystkie ważne informacje dotyczące przedsiębiorstwa, aktualnej taryfy na wodę
i ścieki, regulaminu dostawy wody i odbioru ścieków, załatwiania spraw, ochrony danych osobowych, aktualnych wyników badań wody znajdziecie Państwo na naszej stronie oraz w Biuletynie Informacji Publicznej.

CZYTAJ WIĘCEJ